• Kontenery a pozwolenie na budowę
  Kontenery a pozwolenie na budowę
  5348 Wyświetleń

  Kontenery należą do obiektów o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu. Choć kojarzone są przede wszystkim z transportem (głównie za sprawą filmów, w których są jako takie przedstawiane), równie często można je spotkać na placach budowy czy chociażby na firmowych i prywatnych działkach. Czy ich obecność tam, z uwagi na ich funkcje, wymaga posiadania pozwolenia na budowę?

  Czytaj więcej
 • Rola depotów kontenerowych
  Rola depotów kontenerowych
  504 Wyświetleń

  Chcąc zająć się w artykule tym tematem depotów kontenerowych, z całą pewnością należy bliżej zapoznać się z transportem intermodalnym, w którym to właśnie one odgrywają tak istotną rolę. Mamy nadzieję, iż zebrane w tym miejscu informacje, pozwolą Państwu zdobyć niezbędną wiedzę, jeśli chodzi o zastosowanie depotów kontenerowych, ile rolę oraz wykorzystanie w transporcie intermodalnym.

  Czytaj więcej
 • Zastosowanie kontenerów w budownictwie
  Zastosowanie kontenerów w budownictwie
  512 Wyświetleń

  W dzisiejszych czasach kontenery mają bardzo dużo zastosowań. Dzięki nim tworzone są rozwiązania możliwe do wykorzystania na naprawdę wiele sposobów. Wcześniej służyły wyłącznie do transportu towarów, teraz stanowią doskonały wybór do wykorzystania niemal w każdej branży. Jeśli chodzi o budownictwo, nie zadziwia nas pomysłowość inwestorów, którzy tworzą dla nich różnego rodzaju zastosowania. Są one uniwersalne, dają wiele możliwości, można dostosować je do potrzeb wszystkich odbiorców.

  Czytaj więcej
 • Jak wybrać rozmiar kontenera morskiego?
  Jak wybrać rozmiar kontenera morskiego?
  585 Wyświetleń

  Transport morski od lat wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością i choć to ten samolotowy na przestrzeni ostatnich lat zyskał dużo większe powodzenie, to jednak mimo wszystko to transport morski wciąż wybierany jest przez szerokie grono odbiorców.

  Czytaj więcej
 • Co to jest sztauowanie kontenerów i na czym polega?
  Co to jest sztauowanie kontenerów i na czym polega?
  952 Wyświetleń

  Transport morski cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest wybierany przez wiele branż, bowiem jest on stosunkowo tani i daje możliwość przewozu jednocześnie dużej ilości towarów. Aby jednak zachować pełnię bezpieczeństwa, ochrony i odpowiednich działań, konieczne jest stosowanie uchwalonych procedur. Zajmując się kwestią transportu morskiego, podstawową i priorytetową rzeczą jest odpowiednie pakowanie towarów i na tym należy się skupić w szczególny sposób. Jeśli o to zadbamy, towar trafi na...

  Czytaj więcej
 • Dlaczego warto wykorzystywać kontenery używane?
  Dlaczego warto wykorzystywać kontenery używane?
  446 Wyświetleń

  Kontenery w branży przemysłowej, ale i nie tylko. Ich użytkowanie ma w chwili obecnej bardzo szerokie zastosowanie. Służą one przede wszystkim do przechowywania w nich odpowiednich rzeczy w trakcie transportu. Jest to doskonała opcja zarówno dla producentów, hurtowników, jak również i dla sprzedawców detalicznych. Używanie kontenerów, które mogą być wykorzystane po raz kolejny, niesie za sobą szereg korzyści.

  Czytaj więcej
 • Dokumenty w transporcie morskim
  Dokumenty w transporcie morskim
  4697 Wyświetleń

  Każdy rodzaj transportu: lądowy, śródlądowy, lotniczy i morski, wymagają odpowiedniej dokumentacji, w celu zarządzania i kontroli nad przewożonymi ładunkami. Dotyczy to zarówno frachtu krajowego, jak i międzynarodowego. Prawidłowe wypełnienie dokumentów jest kluczowe dla powodzenia wykonania tranzytu i uniknięcia przestojów. O ile w przypadku przesyłek kurierskich, odbywających się przewozem drogowym często wystarczający jest sam list przewozowy, o tyle inaczej wygląda to przy korzystaniu z...

  Czytaj więcej
 • Kontenery socjalne
  Kontenery socjalne
  540 Wyświetleń

  Jednym z wielu możliwych zastosowań kontenerów morskich jest wykorzystanie ich jako pomieszczenia socjalne. W takiej roli sprawdzają się głównie na placach budowy. Dzięki nim wykonawca w stosunkowo tani sposób może zapewnić swoim pracownikom dobre warunki podczas pracy.

  Czytaj więcej
 • Konserwacja kontenerów morskich
  Konserwacja kontenerów morskich
  471 Wyświetleń

  Właściwa dbałość o kontenery, ich konserwacja i regularne przeglądy techniczne przedłużają ich zdatność do użytku. Dzięki temu mogą dłużej sprawdzać się w transporcie morskim, a odnowa przywróci im nienaganny wygląd i zabezpieczy przed zewnętrznymi czynnikami.

  Czytaj więcej
 • Kontener modyfikowany 30’DC z wrotami bocznymi
  Kontener modyfikowany 30’DC z wrotami bocznymi
  639 Wyświetleń

  Przedmiotem adaptacji był używany i sprawny technicznie kontener 40’DC, który został skrócony na długość 30’DC. Kontener został odnowiony poprzez szlifowanie, pokrycie podkładem antykorozyjnym oraz pomalowany wewnątrz i z zewnątrz farbą poliuretanową na kolor RAL9003.

  Czytaj więcej
 • Kontener 40’HC z bramą suwaną i drewutnią
  Kontener 40’HC z bramą suwaną i drewutnią
  531 Wyświetleń

  Przedmiotem modyfikacji był używany i sprawny technicznie kontener 40'HC. Został pomalowany zgodnie z projektem klienta w barwach antracytu i pomarańczy. Na dłuższej ścianie kontenera przygotowano bramę przesuwną dzięki czemu zapewniono szeroki dostęp do wnętrza kontenera z poziomu dłuższej ściany.

  Czytaj więcej
 • Trzy kontenery 20'DC OW izolowane z wanną wychwytową
  Trzy kontenery 20'DC OW izolowane z wanną wychwytową
  604 Wyświetleń

  Przedmiotem realizacji były trzy kontenery 20’DC OW. Kontenery posiadają bardzo dobrą izolację z pianki PIR 60[mm] zapewniającą ochronę materiału przechowywanego przed temperaturą. Wnętrze kontenera wykończone na biało matowo. Powierzchnia z blachy zapewnia łatwą eksploatację i jest łatwozmywalna.

  Czytaj więcej
Showing 97 to 108 of 154 (13 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI