• Kontener budowlany - do czego służy?
  Kontener budowlany - do czego służy?
  138 Wyświetleń

  Kontener budowlany - do czego służy?   Kontenery budowlane są bardzo przydatne w branży budowlanej. Mogą być używane na wiele różnych sposobów, w tym do przechowywania, jako biura, domy i nie tylko. W tym artykule skupimy się na niektórych z zastosowań kontenerów budowlanych.

  Czytaj więcej
 • Kontener morski w pigułce
  Kontener morski w pigułce
  219 Wyświetleń

  Kontener morski w pigułce   Kontener morski ma wiele zalet, które mogą nie być od razu oczywiste, gdy po raz pierwszy zobaczysz go na doku. Jest to opłacalny i przyjazny dla środowiska sposób transportu towarów na całym świecie. W ten sposób kontenery morskie pomogły zmniejszyć ślad środowiskowy takich branż, jak budownictwo. Warto więc zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na temat kontenerów, które zebraliśmy w tym artykule

  Czytaj więcej
 • Jakie działy gospodarki korzystają z kontenerów?
  Jakie działy gospodarki korzystają z kontenerów?
  148 Wyświetleń

  Praktycznie każdy kontener przeznaczony do transportu morskiego jesteśmy w stanie bez wielkich przeszkód przetransportować również drogą lądową, wykorzystując go w roli naczepy do tira.

  Czytaj więcej
 • Historia kontenerów morskich
  Historia kontenerów morskich
  262 Wyświetleń

  Historia kontenerów morskich sięga 1906 roku, kiedy to po raz pierwszy użyto stalowej konstrukcji, która nie była przystosowana do piętrzenia, a która wyglądem przypominała skrzynię. Jej przewoźnikiem była firma Bowling Green Lift-Van Company pochodząca z Nowego Jorku.

  Czytaj więcej
 • Jak zaadaptować kontener morski
  Jak zaadaptować kontener morski
  276 Wyświetleń

  Kontenery morskie coraz częściej przerabiane są w taki sposób, że znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia, z myślą o których tak właściwie nie powstały. Nie dziwi już fakt, że można je spotkać w formie mieszkań, która jest zresztą w przypadku ich przeróbek najbardziej popularna.

  Czytaj więcej
 • Ile kosztuje i jak odbywa się transport kontenera?
  Ile kosztuje i jak odbywa się transport kontenera?
  484 Wyświetleń

  Kontenery morskie już długi czas temu stały się czymś, co wiele firm przewożących towary z odległych państw świata uznaje za szalenie opłacalne i po prostu praktyczne. Z uwagi na ich olbrzymie gabaryty, stanowią świetny środek do przewożenia zarówno ponadgabarytowych, jak i tak zwanej drobnicy (w transporcie tej ostatniej spełniają się zdecydowanie najbardziej). Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie są koszty transportu tego typu kontenera i jak ten tak właściwie się odbywa. Te...

  Czytaj więcej
 • Jakie są wymiary kontenerów morskich?
  Jakie są wymiary kontenerów morskich?
  1267 Wyświetleń

  Kontenery morskie są w dzisiejszych czasach czymś, w co większość większych firm zajmujących się handlem uznaje za bardzo opłacalne. Nie ma się czemu dziwić. Same w sobie stanowią bowiem klucz do wielkich inwestycji i zamawiania zarówno niewielu ponadgabarytowych, jak i wielu małych rzeczy z krajów, w których są one znacznie tańsze.

  Czytaj więcej
 • Kontenery – czym są i jakie znamy ich rodzaje?
  Kontenery – czym są i jakie znamy ich rodzaje?
  740 Wyświetleń

  Kontenery – czym są i jakie znamy ich rodzaje?  Import i eksport towarów drogą morską to skomplikowana operacja logistyczna. Musiało więc pojawić się coś, co ułatwi przewożenie nawet bardzo drobnych produktów, a jednocześnie okaże się praktyczniejsze niż zwykłe worki czy skrzynki. Tak powstały kontenery chłodnicze, uniwersalne czy też inne ich typy, o których opowiemy w tym artykule. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy – czy warto z niego korzystać?
  Kontener chłodniczy – czy warto z niego korzystać?
  546 Wyświetleń

  Zanim produkty spożywcze trafią do sklepów i restauracji, muszą być gdzieś przechowywane. Wiele z nich wymaga specjalnych warunków, np. konkretnej temperatury. Jednym z miejsc, które przychodzi w takiej sytuacji z pomocą, jest kontener chłodniczy. Czy warto skorzystać z tej opcji? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. 

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy – wynajem czy sprzedaż? Co się bardziej opłaca?
  Kontener chłodniczy – wynajem czy sprzedaż? Co się bardziej opłaca?
  175 Wyświetleń

  Wizja posiadania własnej mobilnej chłodni pociąga wielu przedsiębiorców. Poszukując kontenerów chłodniczych, trafiają oni jednak na dwa rodzaje ogłoszeń - kontener chłodniczy wynajem oraz kontenery chłodnicze sprzedaż. Czy któraś opcja jest lepsza od drugiej? I co wypada korzystniej finansowo? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tym zagadnieniom.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy używany – czy warto taki kupić? 
  Kontener chłodniczy używany – czy warto taki kupić? 
  630 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze pozwalają bezpiecznie przechowywać towary, które wymagają specjalnego traktowania. Firmy, które stoją przed decyzją o zaopatrzenie się w jeden z nich, mają do wyboru różne opcje. Mogą kupić egzemplarz zupełnie nowy, ale również kontener chłodniczy używany. Czy warto brać takie rozwiązanie pod uwagę?

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze – co warto o nich wiedzieć?
  Kontenery chłodnicze – co warto o nich wiedzieć?
  452 Wyświetleń

  Być może nawet dziś położyłeś szynkę na kanapkę, zjadłeś owoce morza na obiad lub zażyłeś przepisany przez lekarza lek. Czy przez chwilę zaciekawiło Cię, jak takie produkty są przechowywane i transportowane? Służą do tego właśnie kontenery chłodnicze, o których dziś opowiemy.

  Czytaj więcej
Showing 61 to 72 of 123 (11 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI