• Kontener wojskowy - zastosowanie kontenerów w wojsku i przemyśle militarnym  
  Kontener wojskowy - zastosowanie kontenerów w wojsku i przemyśle militarnym  
  38 Wyświetleń

  Zastosowanie kontenerów znacznie wykracza dziś poza transport morski. Dziś można spotkać te skrzynie również w innych rolach i miejscach - np. w bazach wojskowych. W treść tego artykułu przyjrzymy się różnym typom kontenerów wojskowych i ich zastosowaniu.

  Czytaj więcej
 • Odprawa celna kontenerów - jak wygląda?  
  Odprawa celna kontenerów - jak wygląda?  
  29 Wyświetleń

  Kontener to znormalizowana jednostka ładunku, którą można załadować na statek, pociąg lub ciężarówkę. Kontenery są szeroko stosowane w handlu międzynarodowym i zmieniły sposób, w jaki przewozimy towary na całym świecie. W procesie importu i eksportu niezbędnym krokiem jest proces odprawy celnej towarów. Ważne jest, aby wiedzieć, jak przejść przez niego właściwie, aby uniknąć kar lub grzywien.

  Czytaj więcej
 • Kontenery magazynowe
  Kontenery magazynowe
  107 Wyświetleń

  Kontenery magazynowe w Polsce cieszą się coraz większą popularnością.

  Czytaj więcej
 • Zalety kontenerów używanych
  Zalety kontenerów używanych
  173 Wyświetleń

  Osoby zainteresowane tym zagadnieniem mogą zdecydować się na rozmaite kontenery morskie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nabyć modele standardowe, czy izolowane.

  Czytaj więcej
 • Jakie są oznaczenia na kontenerach morskich?
  Jakie są oznaczenia na kontenerach morskich?
  178 Wyświetleń

  Zunifikowany system oznaczania kontenerów morskich, którego zasady znajdują odzwierciedlenie w normie ISO 6346:1995 pozwala nie tylko dobrać odpowiedni kontener do przewozu konkretnego ładunku, ale także prześledzić jego drogę za pomocą usług online

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje
  Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje
  291 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze - podstawowe informacje   Kontenery chłodnicze wykorzystuje się na szeroką skalę w handlu i przemyśle. Stanowią ważny element łańcucha dostaw i napędzają globalną gospodarkę. Codziennie przemierzają setki mil po morzach i oceanach. To dzięki nim możesz cieszyć się dobrze zaopatrzonymi sklepami i restauracjami. Warto wiedzieć o nich nieco więcej, dlatego zebraliśmy w naszym artykule wszystkie niezbędne informacje.

  Czytaj więcej
 • Kontenery - kompendium wiedzy
  Kontenery - kompendium wiedzy
  224 Wyświetleń

  Kontenery - kompendium wiedzy   Wiemy, że kontenery mają wiele zastosowań – od transportu lotniczego po transport chłodniczy. Co rusz dobiegają nas strzępki informacji o kryzysie kontenerowym lub nazwy poszczególnych rodzajów, takie jak kontener chłodniczy. Mimo to  dokładniejsza wiedza o kontenerach wydaje się wciąż mało spopularyzowana. Najwyższy czas, by to zmienić - przedstawiamy nasz przewodnik po kontenerach!

  Czytaj więcej
 • Kontenery chłodnicze oraz ich główne zalety
  Kontenery chłodnicze oraz ich główne zalety
  203 Wyświetleń

  Kontenery chłodnicze oraz ich główne zalety   Kontenery chłodnicze zrewolucjonizowały transport morski, lądowy i lotniczy. Umożliwiają bezpieczne przechowywanie, a także przewożenie towarów łatwo psujących się nawet na naprawdę duże odległości. W tym artykule przyjrzymy się zaletom kontenerów chłodniczych jako środka transportu towarów na całym świecie.

  Czytaj więcej
 • Kontenery - mobilne magazyny dla każdej firmy
  Kontenery - mobilne magazyny dla każdej firmy
  169 Wyświetleń

  Kontenery - mobilne magazyny dla każdej firmy   Zapotrzebowanie na magazynowanie rośnie w szybkim tempie. Era cyfrowa zrodziła nowy zestaw potrzeb i na świecie jest coraz więcej ludzi, którzy mają dostęp do towarów, które można przesyłać z jednego miejsca do drugiego. To z kolei napędza zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest kontener jako magazyn i jak może zaoferować wydajną powierzchnię magazynową.

  Czytaj więcej
 • Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?
  Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?
  148 Wyświetleń

  Zakup kontenera - gdzie go dokonać i czy warto?   Zakup kontenera nie jest decyzją lekką. Aby zdecydować, czy powinieneś kupić kontener, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Dopiero ich wnikliwa analiza, połączona z określeniem wad i zalet takiej inwestycji pozwala podjąć świadomą decyzję, która przecież będzie mieć niemały wpływ na funkcjonowanie całego biznesu. Zapoznaj się wcześniej z naszym poradnikiem, w którym omówimy najważniejsze aspekty zakupu kontenera morskiego.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice
  Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice
  126 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy a izotermiczny - podobieństwa i różnice   Niektóre towary potrzebują specjalnych warunków przechowywania i transportu. Dotyczy to m.in. żywności, kosmetyków i leków. W transporcie morskim używa się głównie kontenerów, z których niektóre rodzaje przystosowane zostały do takich właśnie rodzajów produktów. Dziś chcemy opowiedzieć o kontenerach izotermicznych oraz chłodniczych, i wyjaśnić, czy pojęć tych można używać zamiennie.

  Czytaj więcej
 • Kontener chłodniczy - dlaczego są tak cenne dla międzynarodowej logistyki?
  Kontener chłodniczy - dlaczego są tak cenne dla międzynarodowej logistyki?
  128 Wyświetleń

  Kontener chłodniczy - dlaczego są tak cenne dla międzynarodowej logistyki?   Kontenery chłodnicze to znaczący postęp w branży transportowej. Pojemniki te mogą przechowywać żywność i leki, nawet jeśli były przewożone na duże odległości. Wykorzystanie tych pojemników w branży transportowej i logistycznej stale rośnie. O jakich największych zaletach tego szczególnego rodzaju kontenerów możemy mówić?

  Czytaj więcej
Showing 49 to 60 of 154 (13 Pages)
Blog navigation

Skontaktuj się z nami!

Kontakt

produkcja@ecocontainers.com

Łukasz Niewiadomski

+48 607 773 891

Heliodor Szczęsny

+48 603 708 029

Lokalizacja

ul. Ku Ujściu 51

80-701 Gdańsk

Dostępność

pon.-piąt. 7:00 – 15:00

sob.-niedz. nieczynne

AKTUALNOŚCI