Blog navigation

AKTUALNOŚCI

 • Maksymalna waga kontenera morskiego
  Maksymalna waga kontenera morskiego
  57 Wyświetleń

  Jaka jest maksymalna waga kontenera morskiego? Transport morski z początkiem 2021 roku zwrócił uwagę całości świata.

  Czytaj więcej
 • Kontenery do przechowywania lekarstw
  Kontenery do przechowywania lekarstw
  83 Wyświetleń

  Istnieją kontenery służące do przechowywania leków i innych tego typu preparatów w celu utrzymania ich w określonej temperaturze. Stosowanie odpowiednich pojemników do przechowywania leków jest bardzo ważne, ponieważ pomaga w utrzymaniu ich w bezpiecznym miejscu i z dala od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Co wiemy o takich kontenerach? 

  Czytaj więcej
 • Magazyn bez pozwolenia na budowę? To możliwe!
  Magazyn bez pozwolenia na budowę? To możliwe!
  86 Wyświetleń

  Magazyny są zwykle postrzegane jako budynki, w których przechowuje się towary i materiały. Taki magazyn bez pozwolenia na budowę jest naruszeniem prawa i może skutkować grzywnami i karami dla właściciela. Czy są jednak alternatywny, które również umożliwiają przechowywanie towarów, a jednocześnie nie wymagają załatwiania formalności?  

  Czytaj więcej
 • Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?
  Naprawa kontenerów - czy jest opłacalna?
  66 Wyświetleń

  Kontenery morskie czasem ulegają zniszczeniom. Są bowiem narażone na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych czy też na uszkodzenia mechaniczne. Czy w takim wypadku warto kontener naprawiać, czy może lepiej zakupić nowy egzemplarz? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie 

  Czytaj więcej
 • Kupuj lub wynajmuj używane kontenery i chroń środowisko
  Kupuj lub wynajmuj używane kontenery i chroń środowisko
  64 Wyświetleń

  Wykorzystanie kontenerów we współczesnym świecie gwałtownie wzrosło. Są używane w wielu różnych branżach i stały się istotną częścią naszego społeczeństwa. Wykorzystywano je do długoterminowego przechowywania, jako tymczasowe mieszkanie i do transportu towarów na całym świecie. Doprowadziło to jednak do wzrostu liczby skrzyń wyrzucanych po użyciu. W jaki sposób można temu zapobiec? 

  Czytaj więcej
 • Kontenery jako mieszkania dla uchodźców?
  Kontenery jako mieszkania dla uchodźców?
  56 Wyświetleń

  Jakiś czas temu w środowisku architektonicznym i urbanistycznym pojawił się nowy trend. Chodzi o to, by z kontenerów morskich budować mieszkania dla uchodźców. Kontenery są tanim, trwałym i mobilnym rozwiązaniem, które zapewni schronienie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Temat powrócił zwłaszcza teraz, gdy trwa wojna w Ukrainie, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej praktycznym aspektom takiego rozwiązania. 

  Czytaj więcej
 • Sztaplowanie - co to takiego?
  Sztaplowanie - co to takiego?
  37 Wyświetleń

  Szukając informacji o kontenerach, na pewno spotkałeś się nieraz z pojęciem sztaplowanie. Czym ono dokładnie jest? Jak właściwie korzystać z tej strategii? Zapraszamy do lektury naszego poradnika! 

  Czytaj więcej
 • Ładowność kontenerów morskich
  Ładowność kontenerów morskich
  31 Wyświetleń

  Ładowność kontenera to ilość ładunku, jaką można załadować do kontenera. Jest mierzona w tonach (metrycznych) lub funtach (imperialnych). Dowiedz się, od czego zależy maksymalna ładowność kontenerów morskich! 

  Czytaj więcej
 • Domek letniskowy z kontenera? Tak!
  Domek letniskowy z kontenera? Tak!
  53 Wyświetleń

  Domy kontenerowe to nowy trend w budownictwie mieszkaniowym. Oferują sposób na korzystanie ze wszystkich zalet domu lub domku bez konieczności zakupu czy budowy takiej konstrukcji. W ten sposób niskim kosztem możesz mieć swój własny domek letniskowy ze wszystkimi udogodnieniami nowoczesnego życia i cieszyć się naturalnym pięknem otaczającej Cię przyrody. Dowiedz się więcej! 

  Czytaj więcej
 • Przechowywanie żywności w kontenerach
  Przechowywanie żywności w kontenerach
  25 Wyświetleń

  Metody przechowywania żywności mają na celu zachowanie jej jakości przez długi czas. Jedną z takich metod jest wykorzystanie kontenerów. Ważne jednak, aby wiedzieć, jakiego rodzaju kontenera użyć do jakiego rodzaju żywności, aby na długo pozostała świeża i nie zajęła więcej miejsca, niż to potrzebne. 

  Czytaj więcej
 • Izolacja kontenerów morskich
  Izolacja kontenerów morskich
  32 Wyświetleń

  Izolacja to jeden z najważniejszych aspektów każdego kontenera. Izolacja utrzymuje ciepło lub zimno wewnątrz i zapobiega wydostawaniu się go na zewnątrz. Ma to wpływ na stan niektórych trzymanych wewnątrz produktów. Z czego najlepiej wykonać izolację? Jakie jeszcze są jej funkcje? Zapraszamy do lektury! 

  Czytaj więcej
 • Producent kontenerów
  Producent kontenerów
  42 Wyświetleń

  Kontener to przedmiot, który ma szerokie zastosowanie. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które z praktycznego punktu widzenia mają szczególne znaczenie.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 149 (13 Pages)