Izoterma

Kontenery to stalowe konstrukcje, przeznaczone do przewozu jednym lub wieloma środkami transportu. Doskonale sprawdzają się jako magazyn. Są wytrzymałe, mogą służyć przez lata i posiadają specjalne mocowania do zabezpieczania towaru. Chronią również przed dostępem osób trzecich i przed...

Sprawdź ofertę

Izoterma

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry

Kontenery to stalowe konstrukcje, przeznaczone do przewozu jednym lub wieloma środkami transportu. Doskonale sprawdzają się jako magazyn. Są wytrzymałe, mogą służyć przez lata i posiadają specjalne mocowania do zabezpieczania towaru. Chronią również przed dostępem osób trzecich i przed czynnikami zewnętrznymi. Ich rozmiary są znormalizowane na całym świecie, dla ułatwienia procesów logistycznych. Ich unifikacja dotyczy przede wszystkim: wymiarów, oznakowania, ładowności  i wytrzymałości. Ze względu na różnice w przeznaczeniu, wyposażeniu i konstrukcjach, można wyróżnić m.in. kontenery uniwersalne, z otwartym dachem open top, platformy oraz chłodnicze. Każde z nich mają inne zastosowanie i służą do przewozu innych ładunków.

Kontenery izotermiczne

Izotermy występują we wszystkich dostępnych rozmiarach chłodni, najczęściej są to 20'RF i 40'HCRF. Umieszczony wewnątrz towar wolniej reaguje na warunki zewnętrzne, co powoduje, że nie psuje się tak szybko, jakby był na zewnątrz. Izotermy pozyskiwane są z dawnych chłodni kontenerowych.

Zastosowanie kontenerów izotermicznych

Izotermiczne kontenery najczęściej mają swoje zastosowanie w łańcuchu dostaw w branży spożywczej bądź florystycznej. Te towary są wrażliwe na zmiany temperatury, zwłaszcza przy zmiennych temperaturach na zewnątrz. Dzięki różnorodności wyboru wielkości i pojemności izoterm.

Izotermy w Eco Containers

Firma Eco Containers w swojej ofercie posiada m.in. sześciometrowy kontener chłodniczy Reefer Izoterma 20’RF. Jego ściany wypełnione są pianką poliuretanową, która pomaga utrzymać stabilne warunki wewnątrz i chroni przed nagłymi, dużymi zmianami temperatur. Nie ma własnego agregatu chłodniczego. Podłoga posiada Gretting (wzdłużne ożebrowanie). Jest trwały i odporny na różne warunki. W środku może zmieścić do 10 europalet ustawionych wzdłuż ścian. Jego maksymalna ładowność wynosi 20 950 kg.  Pojedynczy może być przewożony autem z dźwigiem HDS. Na jednej naczepie mogą się znaleźć dwa kontenery chłodnicze 20’RF. 

Drugi z oferowanych kontenerów chłodniczych to dwunastometrowy Reefer Izoterma 40’HCRF podwyższany. Dzięki swojej wielkości i konstrukcji jest niezwykle pojemny i może pomieścić dużo ładunku. Jednorazowo można w nim przechować do 23 europalet. Podobnie jak wyżej wymieniony 20’RF, ściany ma wypełnione pianką poliuretanową, a podłogę pokrywa wzdłużne ożebrowanie (typu Gretting). Nie ma zamontowanego własnego agregatu chłodniczego. Maksymalna ładowność tego kontenera to 29 280 kg.  

Zalety kontenerów izotermicznych

Nadrzędną zaletą wszystkich kontenerów jest mobilność i brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Dużym plusem jest też niska cena, a nie każdy od razu do swoich produktów potrzebuje kupić chłodnię kontenerową - zamiast tego lepiej postawić tańszy magazyn izoterma.